Ogród i dom

Jak zadbać o jakość powietrza w mieszkaniu?

Jak zadbać o jakość powietrza w mieszkaniu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie powietrze w większości mieszkań oraz domów nie jest zbyt dobrej jakości. Przekłada się to bezpośrednio na samopoczucie osób przebywających wewnątrz, a także wpływa negatywnie na ich zdrowie. Z tego powodu warto stosować szereg zabiegów, które pozwolą w znacznym stopniu oczyścić powietrze z wszelkich substancji drażniących czy szkodliwych dla ludzkiego organizmu. Optymalnym rozwiązaniem jest oczywiście zamontowanie sprawnego oraz w pełni wydajnego systemu wentylacji.

Kilka sprawdzonych metod

Wentylacja mechaniczna z pewnością zadba o optymalną jakość powietrza w mieszkaniu zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Niestety ze względu na stosunkowo wysoką cenę sporo osób nie może sobie na nią pozwolić. Na szczęście istnieje dużo mniej kosztownych sposobów. Doskonałym przykładem jest choćby umieszczenie we wnętrzach domu roślin, które skutecznie pochłaniają kurz, hałas oraz nadmiar ciepła i wilgoci. Zaliczamy do nich np. skrzydłokwiat, wężownicę, paprotkę, figowiec, gerberę, chryzantemę, filodendron czy bluszcz.

Druga godna polecenia metoda polega na wykorzystaniu specjalnego urządzenia dbającego o optymalną wilgotność powietrza – czyli na poziomie około 60%. Dzięki temu unoszące się pyłki są znacznie cięższe, a przez to łatwej opadają na podłoże i można je bez problemu odkurzyć. Dodatkowo warto ustawić w wybranych pomieszczeniach nowoczesne sprzęty odpowiedzialne za oczyszczanie powietrza z drobnoustrojów i innych szkodliwych substancji. Działają one na takiej zasadzie, że przepuszczają powietrze przez filtr, a następnie wydmuchują całkowicie czyste. Oczywiście nie zaszkodzi też regularne wietrzenie domowych wnętrz poprzez otwieranie na oścież wszystkich okien.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*