Pieniądze i biznes

Jak urządzić salon kosmetyczny?

Jak urządzić salon kosmetyczny?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Salon kosmetyczny to specyficzne miejsce, w którym kobiety w różnym wieku zaznają odrobiny relaksu, odrywając się od trudów dnia codziennego. Musi być koniecznie urządzony w sposób estetyczny i ergonomiczny, tak aby klientki chciały do niego wracać. Jednym z niezbędnych elementów są odpowiednie meble przeznaczone zarówno do siedzenia, jak i przechowywania kosmetyków, urządzeń i akcesoriów. Wiele takich konstrukcji dedykowanych salonom kosmetycznym posiada w swojej ofercie ten profesjonalny sklep: https://sklep.ileopard.pl/produkty/meble,2,6950.

Dokładnie przemyśl wybór mebli i urządzeń 

Salon kosmetyczny powinien być przede wszystkim estetyczny. Dlatego najlepiej zdecydować się na jasną kolorystykę i unikać nadmiaru elementów ozdobnych, takich jak figurki czy wazony ze sztucznymi kwiatami. Zasada jest prosta – im mniej wszelkich niepotrzebnych szpargałów, tym lepiej dla wnętrza. Bardzo duże znaczenie mają meble. W recepcji zaleca się ustawienie wygodnej kanapy i kilku foteli dla osób oczekujących na zabiegi, a także biurka niezbędnego do pierwszego kontaktu z klientem. Z kolei w gabinetach muszą się znaleźć łóżka i taborety zabiegowe (z regulacją wysokości i pochylenia), szafki na specjalistyczne kosmetyki i akcesoria oraz biurka ze schowkami i szufladami. Pozostałe niezbędne elementy wyposażenia to:

autoklawy kosmetyczne – służące do sterylizowania narzędzi po każdorazowym użytku 

– urządzenia do wykonywania poszczególnych zabiegów – np. lasery, specjalne lampy, kombajny, frezarki do paznokci czy aparaty do peelingu

– akcesoria dodatkowe – miseczki, szpatułki, skalpele, dłuta, cążki

– różnorodne profesjonalne produkty kosmetyczne 

– przedmioty jednorazowego użytku – pędzelki, patyczki kosmetyczne, papierowe ręczniki, fartuszki, gazy itp.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*