Wypoczynek i hobby

Jak ubrać się na wyprawę do lasu?

Jak ubrać się na wyprawę do lasu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybierając się do lasu, bardzo często zastanawiamy się co na siebie włożyć, by czuć się swobodnie. Poza tym chcemy dopasować odzież do panującej temperatury. Jest to szczególnie istotne, gdy kapryśna pogoda zmienia się w ciągu krótkiego czasu jak w kalejdoskopie. Nasz leśny strój będzie też dopasowany do celu wycieczki. Inaczej ubierzemy się na zwykły spacer, a co innego włożymy na siebie, gdy chcemy podglądać płochliwe zwierzęta.

Strój dostosowany do okoliczności

Wybierając się na leśny trakt, by pooddychać świeżym powietrzem, trzeba przede wszystkim ubrać długie spodnie. Chodzi o to, by uchronić się w ten sposób przed komarami i innymi owadami. Jeśli jest w miarę ciepło, dobrze jest włożyć coś przewiewnego. W chłodniejsze dni spełni swoją rolę wyrób bawełniany. Kolor należy dopasować do okoliczności. Na jasnym tle łatwiej dostrzec, chociażby kleszcza. Ale jeśli chcemy obserwować ptaki lub czujne zwierzęta, trzeba włożyć coś w odcieniach wojskowej panterki.

Odpowiednia bluza, to podstawa

Przy wyborze odzieży na górną część ciała kierujemy się podobnymi czynnikami. Przy ciepłej pogodzie wkładamy przewiewną koszulę o długich rękawach i zapięciem na nadgarstkach. Przy chłodniejszej aurze świetnie się sprawdzą bluzy streetwear kolorystycznie dobrane do celu naszej wyprawy. Dodatkowym ich walorem jest kaptur, który zapewni odpowiednią termikę przy spadku temperatury lub zimnym wietrze. Poza tym możemy zabrać ze sobą czapkę z daszkiem, która będzie stanowić dodatkowe zabezpieczenie przed zimnem lub promieniami słońca.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*