Pieniądze i biznes

Jak poprawić organizację pracy w warsztacie?

Jak poprawić organizację pracy w warsztacie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Warsztaty samochodowe w obecnych czasach mają non stop pełne ręce roboty. Jeżeli serwis jest dobry, kolejka klientów może być bardzo długa. Mechanicy nie nadążają z naprawą aut, ponieważ na parkingu czeka na nich cała masa kolejnych. Aby usprawnić pracę i zwiększyć efektywność działania warsztatu, potrzebne będzie podjęcie odpowiednich czynności. Jest to między innymi odpowiednie posegregowanie narzędzi, części zamiennych i innych podzespołów, które są często montowane w autach.

Szafki na narzędzia

Aby w warsztacie praca szła szybko i sprawnie, mechanicy nie mogą długo szukać potrzebnych im narzędzi. Dlatego też warto zakupić szafki, w których łatwo będzie segregować klucze. Posiadają one szuflady, które należy wypełnić odpowiedniego rodzaju narzędziami. W jednej mogą znajdować się nasadki, w drugiej rękojeści z zapadką, w trzeciej klucze płaskie, w kolejnej oczkowe. Jedną z firm która produkuje tego rodzaju segregatory jest Denoti, gdzie znajdziemy wiele skrzynek, pudełek czy organizerów na narzędzia.

Miejsce na części

W każdym warsztacie mechanicy posiadają pod ręką pewien zbiór części zamiennych, które najczęściej psują się w autach. Są to między innymi żarówki, bezpieczniki, przewody, kostki, wkłady reflektorów, czujniki i tym podobne. Aby przyspieszyć pracę, powinniśmy również te elementy dobrze posegregować. Do tego celu przydadzą się duże szafy, w których na każdej półce można wygodnie ułożyć różnego rodzaju podzespoły samochodowe. Posiadając dobrze posegregowane zarówno narzędzia jak i części do aut, można wiele napraw wykonać nawet na miejscu, co z pewnością zadowoli każdego klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*