Ogród i dom

Jak należy posprzątać dom po zalaniu?

Jak należy posprzątać dom po zalaniu?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Woda jest niezbędna do życia, ale może powodować szkody materialne, jeśli nie będzie się nią odpowiednio gospodarować. Fundamenty, ściany i podłogi Twojego domu są wykonane z drewna i betonu, które nie wytrzymują ciągłego naporu wody. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie odpowiedniej wilgotności w domu.

Przyczyny nadmiernej wilgoci w budynku

Główną przyczyną szkód wyrządzonych przez wodę jest zazwyczaj nieszczelna rura lub urządzenie, takie jak zmywarka czy pralka. Problem z tego typu wyciekami polega na tym, że gdy raz się pojawią, nie ustaną, dopóki ich nie naprawisz. Sprawia to, że właścicielom domów bardzo trudno jest określić, skąd dokładnie pochodzi wyciek, ponieważ woda może przeciekać z wielu miejsc z zewnętrznych źródeł, takich jak deszcz lub topniejący śnieg.

Przecieki wody są również częste podczas trudnych warunków pogodowych, takich jak ulewne deszcze i powodzie. Powoduje to nie tylko poważne szkody strukturalne, ale także może prowadzić do rozwoju pleśni, jeśli nie zostanie odpowiednio szybko usunięte.

Sprawdzone sposoby na utrzymanie właściwego poziomu wilgotności

Najlepszym sposobem na utrzymanie poziomu wilgoci pod kontrolą jest korzystanie z klimatyzacji w miesiącach letnich, kiedy temperatura wzrasta, a wraz z nią wilgotność. Dobry system klimatyzacji będzie utrzymywał powietrze w domu na idealnym poziomie wilgotności, dzięki czemu nie ma szans na rozwój pleśni i grzybów w domu.

Innym dobrym sposobem na utrzymanie poziomu wilgotności pod kontrolą jest stosowanie osuszaczy powietrza w miesiącach zimowych, kiedy temperatury na zewnątrz spadają poniżej zera, ale wewnątrz pomieszczeń pozostają wystarczająco ciepłe. Stosuje się je, by w ścianach i na innych powierzchniach wokół domu, jeśli nie ma wystarczającej izolacji od czynników zewnętrznych, tworzyła się kondensacja. Jedno jest pewne, sprzątanie po zalaniu przy ich użyciu idzie znacznie szybciej i zwinniej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*