Ogród i dom

Dlaczego warto ogrzewać dom pelletem?

Dlaczego warto ogrzewać dom pelletem?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rosnące ceny węgla i jego pochodnych sprawiają, że coraz więcej Polaków szuka alternatywnych paliw i systemów grzewczych. Do ciekawych rozwiązań zaliczyć należy ogrzewanie domu pelletem. Opał wytwarzany ze sprasowanych odpadów drzewnych jest ekologiczny i zapewnia dużo ciepła.

Wygoda i komfort korzystania z pelletu

Żeby móc ogrzewać dom pelletem, trzeba wcześniej zainwestować w kocioł umożliwiający spalanie tego paliwa. Coraz więcej samorządów decyduje się na dotowanie zakupu tego rodzaju urządzeń grzewczych, ponieważ korzystanie z nich pozwala ograniczyć ilość smogu w powietrzu. Nowoczesne kotły na pellet to bezobsługowe urządzenia sterowane elektronicznie. Rola użytkownika ogranicza się jedynie do uzupełniania zasobnika na paliwo oraz okresowego usuwania popiołu. Warto dodać, że popiół powstający w wyniku spalania pelletu może zostać powtórnie wykorzystany jako nawóz pod trawniki. 

Ogólnodostępne i ekologiczne paliwo

Wielu użytkowników kotłów na węgiel i jego pochodnych narzeka na niestabilne ceny surowców kopalnych. Prawdopodobnie w najbliższych latach węgiel nadal będzie drożał i ogrzewanie nim domu przestanie być opłacalne. Ogromną zaletą pelletu jest jego stabilność cenowa. Państwowe koncerny zajmujące się wydobyciem węgla mogą swobodnie dyktować ceny bez względu na popyt i podaż. Wytwarzaniem opału z drewna zajmują się wyłącznie prywatne firmy, które działają w otoczeniu konkurencji i nie mogą sobie pozwolić na podnoszenie cen. Co ważne, paliwo produkowane jest w Polsce, więc nie trzeba go importować. Na ogrzewanie domu pelletem warto zdecydować się również ze względu na środowisko naturalne. Pellet to naturalny surowiec, który podczas spalania nie wytwarza żadnych szkodliwych substancji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*