Styl życia

Czy gryzaki dla psa są bezpieczne?

Czy gryzaki dla psa są bezpieczne?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gryzaki dla psów są niezwykle popularne. Wiele psów je uwielbia i często są one używane jako smakołyki lub nagrody. Ale jeśli nie jesteś ostrożny, gryzaki dla psów mogą być niebezpieczne dla zdrowia Twojego psa. Gryzaki powinny być używane oszczędnie i tylko pod nadzorem osoby dorosłej.

Czym są gryzaki dla psów?

Gryzaki dla psów to jadalne przysmaki wykonane z surowej skóry lub innej skóry zwierzęcej, chrząstek lub kopyt, które są sprzedawane w różnych kształtach i rozmiarach. Nazywane są również „kośćmi” lub „gryzakami lekkostrawnymi”, ponieważ nie odłamują się ani nie pękają na drobne kawałki, gdy pies je żuje.

Czy gryzaki są bezpieczne?

Tak, ale tylko wtedy, gdy są wykonane z bezpiecznych materiałów. Gryzaki są sprzedawane jako „gryzaki dentystyczne” lub „smakołyki dla szczeniąt” i są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach, w tym kości z surowej skóry, pałeczki do żucia, świńskie uszy czy poroża z jelenia, dostępne na stronie https://biotopdlapsa.pl/category/gryzaki-z-poroza-jelenia.

Dlaczego psy lubią żuć różne przedmioty?

Psy mają siekacze, które rosną przez całe życie, więc żucie pomaga ścierać te zęby – jest to szczególnie ważne dla szczeniąt, które muszą ścierać swoje młode zęby, zanim się pojawią. Żucie pomaga również utrzymać dziąsła i zęby w czystości poprzez usuwanie nagromadzonej płytki nazębnej i kamienia, które mogą prowadzić do próchnicy i chorób dziąseł, jeśli nie są regularnie usuwane poprzez szczotkowanie lub żucie odpowiednich przedmiotów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*