Pieniądze i biznes

Co warto wiedzieć o zwrocie prowizji bankowej?

Co warto wiedzieć o zwrocie prowizji bankowej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chcąc uzyskać zwrot prowizji bankowej warto najpierw sprawdzić kilka rzeczy. Przede wszystkim klient musi być pewien, że spłacił swój kredyt w terminie wcześniejszym, niż wymagany. Tylko wtedy możliwe jest uzyskanie zwrotu części prowizji bankowej, w kwocie proporcjonalnej do pozostałego terminu. Oczywiście, żeby odzyskać prowizję bankową, bank musiał ją najpierw pobrać.

Inną ważną rzeczą jest data podpisania kredytu. Nie może być ona wcześniejsza niż 18 grudnia 2011 roku. Kwota kredytu nie może być wyższa niż 255,550 zł, co jest kwotą definiującą kredyt konsumencki. I ostatnia rzecz – kredyt musiał być udzielony osobie fizycznej. Po spełnieniu wszystkich tych warunków klient może ubiegać się o zwrot prowizji.

Co z konsolidacją kredytu?

Banki wciąż korzystają z nieświadomości swoich klientów i często odmawiają przyznania zwrotu prowizji. Sprawą, która często budzi wątpliwości, jest konsolidacja kredytu, warto jednak pamiętać, że zwrot prowizji przy konsolidacji kredytu również jest możliwy. Jeśli klient spłaca kilka mniejszych kredytów, biorąc w tym celu jeden duży w wybranym przez siebie banku, to wciąż on ma obowiązek spłaty tego kredytu. Nie jest więc tak, że to bank spłacił pomniejsze kredyty, ponieważ zrobił to sam klient. W takim wypadku, jeśli spłata kredytów została dokonana przed terminem, klient jak najbardziej może ubiegać się o zwrot.

Często jednak jest tak, że banki tego odmawiają. Aby oszczędzić sobie nerwów i odzyskać prowizję w takiej części, jaka faktycznie klientowi przysługuje, najlepiej zgłosić się do wyspecjalizowanych w tej dziedzinie osób.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*