Styl życia

Botki na obcasie czy płaskie?

Botki na obcasie czy płaskie?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przymierzając kolejną parę botków, pewnie zastanawiasz się nad tym, jakie będą dla Ciebie najlepsze. Do wyboru masz nie tylko różne wzory, materiały i kolory, ale również możliwość zakupu botków na obcasie, koturnie, bądź na płaskiej podeszwie. Warto wziąć pod uwagę swoje oczekiwania, a także tryb życia. Dzięki temu łatwiej będzie Ci podjąć dobrą decyzję.

Botki na obcasie na pewno wyglądają najbardziej atrakcyjnie. Wysmuklają łydkę, sprawiają że nasza zimowa lub wiosenna kreacja przestaje być ciężka. Jednak należy pamiętać, żeby wybrać buty o stabilnym słupku, najlepiej wykonane ze skóry. Ponieważ stopa w innym materiale może się bardzo szybko zmęczyć i napuchnąć. Najlepiej wybrać takie buty, gdy nie musimy wybierać się na niepewny grunt. Niestety botki na obcasie na oblodzoną nawierzchnię, mogą okazać się zbyt ryzykowne. Dodatkowo lepiej ubierać je na znacznie krótsze dystanse.

Zdecydowanie wygodniejsze okażą się botki na koturnie. Są stabilniejsze i nadal wyglądają bardzo atrakcyjnie. Dlatego można zakładać je nie tylko do spodni, ale również spódnic i sukienek. Do wyboru mamy skórzane, zamszowe, a nawet materiałowe botki na koturnie. Na pewno znajdziesz te, które będą odpowiadać Ci najbardziej.

Ostatecznie swoją uwagę warto skupić również na botkach z płaską podeszwą. Nie ulega wątpliwościom, że na zimowe ślizgawki okażą się najwygodniejsze. Jednak nie będą pasować do każdej stylizacji. Tym bardziej, jeżeli kończą się nieco wyżej nad kostką, wtedy optycznie skracają nogi. Nie zaleca się łączyć ich z ołówkowymi spódnicami za kolano.

Artykuł współtworzony z Panią Aleksandrą Król – doradcą klienta w jednej ze znanych sieci sklepów z obuwiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*