Pieniądze i biznes

Adopcja dziecka? W jaki sposób ją przeprowadzić przy pomocy kancelarii adwokackiej?

Adopcja dziecka? W jaki sposób ją przeprowadzić przy pomocy kancelarii adwokackiej?
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Adopcja dziecka to decyzja szlachetna. W polskim prawie proces ten uregulowany jest poprzez kodeks rodzinny i opiekuńczy. Osoby niezaznajomione czy nieobyte z zawiłym językiem prawnym mogą napotkać niemałe trudności podczas dokonywania procesu adopcyjnego. W tym wypadku warto zwrócić się do kancelarii prawniczej po odpowiednią pomoc w tym zakresie.

Od strony prawnej…

Adopcji może dokonać osoba o pełnej zdolności do czynności prawniczych. Z zasady jest to osoba pełnoletnia i zdolna do czynności prawnych, lecz w kodeksie widnieje również zapis, iż między adoptującym a adoptowanym powinna być odpowiednia różnica wieku. Osoba, która zamierza adoptować dziecko, musi spełniać również szereg innych warunków, między innymi wykazywać się zdrowiem psychicznym i fizycznym, czy posiadać odpowiednią sytuację rodzinną i materialną. Kolejny akt regulujący te sprawy to Europejska Konwencja o Przysposobieniu Dzieci. Niejednolitość aktów prawnych regulujących adopcję może sprawić nie lada kłopot. Dobry adwokat Kraków prawo rodzinne ma opanowane na poziomie, który pozwoli przeprowadzić nas przez ten proces, abyśmy mogli cieszyć się nowym członkiem rodziny bez zbędnego zagłębiania się w zawikłane przepisy prawne.

Jeśli jesteśmy już w trakcie procesu adopcji bądź dopiero rozważamy podjęcie takiej decyzji, warto skorzystać z darmowej porady prawnej online na stronie https://www.palucki.pl/. Fachowa pomoc ma nieocenioną wartość i pomoże przyspieszyć sam proces adopcji. Wtedy nasza rodzina będzie w komplecie w znacznie szybszym czasie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*