Ogród i dom

Zlewozmywak – jego budowa, rodzaje i istotne kwestie przy jego użytkowaniu

Zlewozmywak – jego budowa, rodzaje i istotne kwestie przy jego użytkowaniu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zlew to bardzo ważny element Twojej kuchni. To nie tylko miejsce do mycia naczyń czy wykonywania innych czynności, które wymagają użycia wody, ale także miejsce, w którym przygotowujesz jedzenie. Dlatego powinien być skonstruowany w taki sposób, aby był łatwy do czyszczenia, trwały i wygodny w użytkowaniu.

Typy zlewozmywaków

Zlewy występują w różnych kształtach, rozmiarach i z różnych materiałów. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak metal czy plastik. Najczęściej spotykanym typem zlewu jest ten, który posiada dwie komory, jedną do mycia naczyń i jedną do spłukiwania ich wodą z kranu. Ten typ zlewu nazywany jest zlewem dwukomorowym lub zlewem z podwójnym ociekaczem. Niektóre zlewozmywaki mają jedną dużą komorę z dwoma odpływami po każdej stronie, dzięki czemu można myć obie strony naczyń na raz bez konieczności przesuwania ich zbytnio.

Zlewy są instalowane w większości przypadków na górze blatu, ale może być kilka sytuacji, w których chcesz zainstalować je pod nim. W takim przypadku należy użyć zlewu podblatowego lub wpuszczanego. Zlewozmywak podblatowy umieszcza się wewnątrz blatu, a następnie mocuje do niego za pomocą klipsów lub śrub. Zlewozmywak wpuszczany znajduje się wewnątrz blatu, ale nie dotyka go tak jak zlew wpuszczany. Zaletą zlewozmywaka wpuszczanego jest to, że można położyć wokół niego płytki lub nawet zbudować wokół niego szafki, aby uzyskać dodatkowe miejsce do przechowywania.

Syfon ścienny

Syfon przyścienny jest urządzeniem hydraulicznym, które ma rurkę przechodzącą przez ścianę domu i do systemu kanalizacyjnego. Jest to bardzo powszechny rodzaj odpływu dla zlewów, wanien i toalet. Dlatego też przy wyborze zlewozmywaku, zwróćmy na dobór odpowiedniego syfonu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*