Technologie

Kontrolery systemu bibinet – Grade 2

Kontrolery systemu bibinet – Grade 2
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

System kontroli dostępu i rejestracji czasu pracowników składa się z kilku niezbędnych podzespołów oraz oprogramowania, które umożliwia łatwe zarządzanie danymi. Wśród wymaganych komponentów można wymienić kontroler i czytnik oraz transpondery, czyli identyfikatory. Kontrolery systemu bibinet – Grade 2 umożliwiają stworzenie bardziej skomplikowanych instalacji o stopniu zabezpieczenia Grade-2 wg. PN-EN 60839-11-1.

Różne kontrolery systemu bibinet – Grade 2 – charakterystyka i rodzaje

W ramach systemu bibinet można zastosować głównie trzy rodzaje kontrolerów. Kontrolery różnią się liczbą wyjść przekaźnikowych i służą do sterowania urządzeniami zewnętrznymi, np. ryglami czy kołowrotami, które w efekcie zapewniają duże zautomatyzowanie całego procesu. Większość z nich dysponuje podobnymi parametrami technicznymi, np. czterema konfigurowalnymi wejściami, zaś różnią się głównie liczbą przekaźników.

Bibi-K25 to podstawowy i zarazem najbardziej uniwersalny kontroler systemu bibinet. Jest wyposażony w dwa wyjścia przekaźnikowe i może obsłużyć do 8 przejść dzięki zastosowaniu dodatkowych elementów do zewnętrznej magistrali bibiBUS. Kontroler jest wyposażony w synchronizowany internetowo zegar czasu rzeczywistego, jak i dużą pamięć zdolną pomieścić do 10 000 pojedynczych identyfikatorów w postaci kart lub breloczków. Ponadto urządzenie zapisuje w swojej wbudowanej pamięci do 65 000 ostatnich zdarzeń w postaci kontaktu transpondera z czytnikiem i ewentualnych następstw.

Bibi-K22 to nieco mniej zaawansowana technicznie i zarazem łatwiejsza w konfiguracji wersja modelu K25 i różni się od niego głównie zastosowaniem. Kontroler sprawdza się w instalacjach do dwóch przejść, dzięki dwóm wyjściom przekaźnikowym. Model ma standardowe złącze RS485 stosowane w obrębie całego systemu bibinet, które służy do podłączenia czytnika. Urządzenie umożliwia przesyłanie danych w czasie rzeczywistym, podobnie jak wszystkie inne kontrole systemu bibinet.

Bibi-K28 to z kolei specjalistyczny kontroler windy (dźwigów osobowych), który dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu umożliwia sterowanie dźwigiem w sposób zgodny z transponderem. Kontroler można z powodzeniem wykorzystywać jako system zabezpieczający, aby winda dojeżdżała na piętro zgodne z informacjami zapisanymi w konkretnym identyfikatorze.

Zastosowanie właściwego kontrolera systemu bibinet – Grade 2 jest kluczowe

Systemy kontroli dostępu umożliwiają między innymi ewidencję czasu pracy, tworzenie raportów (miesięcznych, pracowników, zbiorowe itd.) i zarządzanie frekwencją czy listami obecności. Oprogramowanie bibinet umożliwia także edycję stref dostępu czy tworzenie obszarów zabezpieczonych, jak i generowanie przepustek czasowych czy uprawnień. Całym systemem można z powodzeniem zarządzać on-line, również przez przeglądarkę, oraz off-line. Co ważne, systemy zapewniają zwiększenie bezpieczeństwa w ramach przedsiębiorstwa i pozwalają na zautomatyzowany proces zarządzania tysiącami pracowników, jak i łatwe wyeksportowanie powstałych danych.

Warto zapoznać się ze wszystkimi kontrolerami systemu bibinet – Grade 2 firmy MicroMade. Wszystkie są funkcjonalne, efektywne i bardzo wydajne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*