Technologie

Częsty spadek ciśnienia w oponach – przyczyny i zapobieganie

Częsty spadek ciśnienia w oponach – przyczyny i zapobieganie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

O odpowiednią ilość powietrza w oponach, czyli ciśnienie, powinniśmy dbać z dwóch względów. Jednym z nich jest utrzymanie ogumienia w dobrym stanie — przy za małym lub za dużym ciśnieniu po prostu szybciej się zużywa. Drugim i ważniejszym powodem jest nasze bezpieczeństwo. Jeżdżenie na źle napompowanych oponach wiąże się z ryzykiem, ponieważ ich wartości jezdne ulegają osłabieniu. Innymi słowy sprawiamy zagrożenie sobie i innym uczestnikom ruchu drogowego.

Powietrze uchodzi z opon w sposób naturalny, z powodu przenikania przez materiał opony, dlatego nawet w przypadku w pełni sprawnego ogumienia trzeba regularnie dopompowywać koła. Jednak przy częstszym ubytku powietrza w grę mogą wchodzić inne przyczyny, z których najpopularniejszymi są: uszkodzenie obręczy, defekt wentyla lub wkładki zaworowej, rozszczelnienie wewnętrznej warstwy chroniącej oponę lub przebicie albo pęknięcie opony. Są to baruzwiązane z technicznym stanem ogumienia. Możemy ich uniknąć, wybierając lepszą firmę, np. Dębica opony której cieszą się dużym zaufaniem klientów.

Jak usunąć usterki?

Zanim zabierzemy się za wymianę opon z powodu ubytku ciśnienia warto sprawdzić, czy nie popełniliśmy jakiegoś błędu podczas montażu. Zbyt mocne dokręcenie nasadki czujnika, nieprawidłowe osadzenie wentyla lub różne zabrudzenia także mogą wpływać na szybsze uchodzenie powietrza. Jeśli nie występuje żaden z tych problemów, konieczna może okazać się wymiana. Inną firmą, na którą możemy się zdecydować w poszukiwaniu jakości, jest Barum Opony tego producenta słyną z odporności i solidności wykonania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*